مدیریت موثر

مدیریت تنوع (Diversity management)

مدیریت تنوع به معناي انجام كليه ي اقداماتي است که تضمین می کند مدیران کلیه تلاش هاي خود را جهت رفتار مناسب و عادلانه با کارکنان و بهره گيري از حداکثر تفاوت هاي آنان و ظرفیت هاي آنان به کار می بندند.

با وجود تفاوت هاي فزايندهاي که نيروي کار کنونی از قومیت ها و نژادهاي مختلف و از سرتاسر جهان در کشورهاي بزرگتر همچون امريكا، ژاپن، کانادا و استرالیا گردهم می آیند، بنابراین لزوم بکارگیری استراتژي هاي مناسب به منظور بهره گیری از توان بالقوه رواني و فيزيكي كليه ي این افراد بیش از پیش احساس می شود.

در مدیریت تنوع، افراد نسبت به نیازها و تفاوت های یکدیگر آگاهی حاصل نموده و تلاش بیشتری جهت جلب رضایت و همکاری دیگران به خرج می دهند. در حقیقت، مدیریت مؤثر تنوع در تأثیرگذاري مثبت بر ادراکات و نگرش هاي کارکنان است اما در عین حال، باید بر مقاومت های ناشی از عدم قبول تغيير و ترس از پیچیدگی و تنوع غلبه شود

استراتژی ها و سیاست های مدیریت تنوع از چهار طريق مي تواند در افزایش بهره وري و سودآوري سازمان موثر باشد :

  • جذب و حفظ کارکنان مناسب
  •  محصولات و خدمات باکیفیت
  • اتخاذ تصمیمات مناسب
  •  افزایش شهرت سازمان

قابلیت مدیریت تنوع نیز شامل دانش، مهارت و توانایی بهره برداری بهینه از شایستگی های فردی، گروهی و سازمانی افراد و تلاش در جهت ارتقای این توانمندی ها در جهت کسب اهداف سازمان می باشد.

در واقع، این قابلیت موجب بکارگیری اثربخش توانایی های تک تک افراد سازمان می شود و موجب می شود تا مدیران سازمان، به دور از تبعیض، فرصت بروز خلاقیت و بالفعل کردن کلیه توانایی های بالقوه کارکنان خود را به گونه ای موثر فراهم کنند

برگرفته ازکتاب برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی
تألیف: آلن بانت،استفن جی هینز

مدیریت

دکتر نیک پژوه متخصص طب پیشگیری و پزشکی اجتماعی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

اپلیکیشن پزشکی سلامت: دکتر نیک

برای نصب آسان در اندروید و آیفون کلیک کنید